Nejčastější dotazy

Jak vytvořit novou třídu?
Třídu zakládá vždy učitel. Na hlavní stránce pod textem pro učitele klikněte na tlačítko „Začít“. Vyberte Vaši školu. Pokud třída, kterou jste chtěli zakládat, již existuje, požádejte kantora spravující třídu o přizvání. Pokud třída, kterou jste chtěli vytvořit, ještě není založena, napište třídu a dále pokračujte podle pokynů. Na další straně napište Vaše jméno a příjmení, zadejte Váš email a vytvořte si heslo. Ve Vašem emailu naleznete potvrzení správnosti údajů. Po potvrzení jste přihlášeni ve Vaší třídě, a můžete zadávat úkoly a natáčet videa.
Jak převést existující třídu do školního roku 2020/2021?
Na hlavní stránce Vaší třídy naleznete ve spodní části tlačítko: „CHCI PŘEVÉST TŘÍDU DO NOVÉHO ŠKOLNÍHO ROKU 2020/2021“. Po kliknutí se zobrazí informační okno, kde se dozvíte podrobnosti. Potvrzením je třída převedena do nového školního roku a můžete zahájit online výuku.
Jak převést správcovství třídy jinému učiteli?
V sekci „Žáci“ je možné editovat žáky a přizvané učitele. Zde můžete v zvolit, jaká práva danému kantorovi umožníte. Stačí tedy zvolit „Jmenovat třídním učitelem“, tím bude moci učitel třídu spravovat.
Najdu někde již vypracované úkoly z předchozího roku?
Ano, naleznete je v sekci „Archiv“, o nic tedy nepřijdete. Toto bude umožněno v dohledné době, o této novince Vás budeme informovat na naší facebookové stránce.
Jak přidám žáky?
Po potvrzení údajů k vytvářené třídě Vám zašleme druhý email s odkazem, který předáte žákům. Ti vyplní jméno a vymyslí si heslo. Od té chvíle jsou s Vámi ve třídě.
Nepřišel mi registrační email, co s tím?
Pokud registrační email nevidíte v doručené poště, podívejte se do spamu a do pošty hromadné. Pokud i tak email nenalezete, proveďte registraci znovu.
Jak registruji své dítě do třídy?
Odkaz pro pozvání Vašeho dítěte obdržíte od učitele. Vyžádejte si ho tedy od něj. Dítě poté vyplní jméno, vytvoří si heslo a od té chvíle je v online třídě přihlášeno.
Nejde nám opakované přihlášení žáka, co teď?
Zkontrolujte si, že vyplňujete správné údaje. Uživatelské jméno je: jmeno.prijmeni (malým písmem a bez diakritiky).
Zapomněl/a jsem heslo, co mám dělat?
Pod přihlášením klikněte na tlačítko "Zapomenuté heslo?" V případě, že jste přihlašovali žáka a neuvedli jste emailovou adresu kvůli generování nového hesla, požádejte kantora. Ten Vám vygeneruje nové.
Kolik stojí využívání stránky Škola v pyžamu, nikde neuvádíte ceník?
Škola v pyžamu je zdarma, proto nemáme žádný ceník k dispozici.
Jak se přihlásím do více tříd?
Jděte na hlavní stranu www.skolavpyzamu.cz, pod informacemi pro učitele klikněte na "Začít". Vyplňte Vaši školu a zadejte novou třídu. Na další straně klikněte na "Už mám účet, chci se přihlásit". Zadejte Váš email a heslo, kterým se přihlašujete. Od této chvíle máte ve správě další třídu. Mezi třídami se můžete překlikávat v horní části Vaší nástěnky.
Jak přizvu další učitele do třídy?
Učitel spravující třídu klikne na záložku "Žáci". Pod seznamem dětí vloží emailovou adresu přizívaného učitele a klikne na "Pozvat učitele". Přizvaný učitel ve svém emailu potvrdí pozvánku a následně se buď zaregistruje do stránky Škola v pyžamu, nebo klikne na "Už mám účet, chci se přihlásit" - a přihlásí se pod svými přihlašovacími údaji.
Neučím na základní škole, jak založit třídu?
Jestliže nevyučujete na žádné ze škol, které jsou na výběr, vytvořte si vlastní školu. Do roletky „Název školy“ napište „Založit novou školu“, vyplňte název a pokračujte dále.
Žák se omylem do třídy registroval 2x, jak ho smažu?
Učitel spravující třídu má možnost editace. Může tedy žáka smazat ve svém profilu v sekci "Žáci".
V jakých prohlížečích a na jakých zařízeních stránka funguje?
Pracujeme na tom, aby byla stránka funkční ve všech zařízení a ve všech prohlížečích. V tuto chvíli prosíme, abyste stránku otevírali na počítači a v prohlížeči Google chrome, Mozilla Firefox či Safari.
Jak funguje online hodina?
Hodinu organizuje vždy kantor, naplánuje si termín hodiny a pět minut před začátkem se do ní mohou všichni přihlásit. Naplánovanou hodinu uvidí všichni na nástěnce. Během hodiny může kantor vyvolávat žáky, kterým se po vyvolání zapne mikrofon a může je tak slyšet celá třída.
Nenašli jste svoji otázku?
Zeptej se nás na info@skolavpyzamu.cz